Spot Kumaş Alanlar | Stok Kumaş Alanlar | Parça Kumaş Alanlar | Kot Parçası Alanlar

Denim kumaş nedir

Son derece dayanıklı olmasıyla bilinen ve özellikle kıyafet tasarımlarında sıklıkla kullanılan bir kumaş türü olan denim, pek çok çeşidi ile hayatımızdaki varlığını koruyor. Bu kumaş aslında ilkin iş kıyafeti dikmek amacıyla tasarlandı ve üretildi. Dayanıklı olmasının beraberinde getirdiği uzun ömürlü bir kullanım sunması, fabrika ve sanayi kuruluşlarında iş kıyafeti olarak kullanılmasına sebebiyet verdi. = HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43..İlk olarak Fransa’nın Nimes kentinde ve hemen ardından İtalya’nın Cenova kentinde hem dokunmaya hem de kullanılmaya başlanan bu kumaş türü yakın zamanda dünyanın pek çok ülkesinde yaygın bir kullanım olanağı elde etti.

Aslında istisnasız herkesin sıklıkla kullandığı ve yıllar geçse de modası hiç değişmeyen blue jean, denim kumaştürünün bir çeşididir. Bu isim de Cenova’lı denizcilerden geliyor. O dönemler “Blue de Genes” olarak adlandırılan ve Cenova mavisi anlamına gelen tür dilimize blue jean olarak girdi. Ürünün öncelikle dayanıklı olması ve ardından dikiminin de kolay olması kumaşa olan ilgiyi birden arttırdı. Bu kumaş türü diğerlerinden çok daha fazla ilgi görmeye başladı ve kısa zamanda byük bir popülerlik elde etti.==  HER TÜRLÜ = STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43_-jpg

Üreticiler bu durumdan hemen istifade etti, renk seçeneklerini arttırarak daha fazla alanda kullanılabilmelerini sağladı. Böylelikle denim kumaş doğmuş oldu. 1980’li yılların sonunda vücudu daha iyi sarıp sarmalayabilmesi için likra ile karışık bir şekilde dokunmaya başlaması, kıyafetlerin vazgeçilmez bir kumaşı olmasına neden oldu.

Reklamlar

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s